Chcesz zmienić lokalizację dla swojej firmy i zastanawiasz się jaka będzie najwygodniejsza dla ciebie i twoich współpracowników? zastanawiasz się co będzie lepszym wyborem, biuro serwisowane czy coworkingowe? Odpowiedz na to pytanie nie jest jednoznaczna i można odpowiedzieć, to zależy. Zależy przede wszystkim od stylu pracy jaki mamy oraz upodobań.

Biuro serwisowane z coworkingiem

Biura serwisowane to biura gotowe do użytkowania, wyposażone we wszystko czego potrzebujemy do efektywnej pracy. Biura serwisowane są przeważnie typowo zamkniętymi przestrzeniami w układzie gabinetowym, z dostępem do sali konferencyjnych w pakiecie bądź za dodatkową opłatą.

Biuro serwisowane z założenia zakłada, że osoba wynajmująca nie musi inwestować w wyposażenie. Takie rozwiązanie może wydawać się nieopłacalne w porównaniu z klasycznym biurem. W przypadku kiedy pracujemy cały tydzień, owszem może być drożej, ale gdy potrzebujemy biura na dwa dni w tygodniu to płacimy tylko za czas kiedy z niego korzystaliśmy. Można zatem śmiało powiedzieć że biura serwisowane dają elastyczność oraz pełne kontrolowanie budżetu związanego z wynajmem.

Biura coworkingowe to świetna alternatywa dla freelancerów którym znudziła się praca z własnego domu. Z założenia są to otwarte przestrzenie wyposażone w długie stoły i wygodne kanapy. Takie rozwiązania służą rozwijaniu relacji biznesowych z innymi użytkownikami biura. Do naszej dyspozycji znajdziemy także prywatne salki do spotkań oraz rozmów telefonicznych.

Z czasem można zaobserwować, że granice pomiędzy przestrzenią coworkingową a biurem serwisowanym się zacierają. Często oba typy biur łączą się ponieważ cały sektor elastycznych miejsc pracy rozwija się niezwykle dynamicznie. W tradycyjnych biurach coraz częściej można spotkać strefy relaksu, przez co bardziej przypominają przestrzenie coworkingowe. Biuro serwisowane z coworkingiem to coraz częściej spotykane rozwiązanie, można je zaobserwować na przykładzie Facebooka czy Google. Pod adresem: biura w Łodzi CoSpot znajdziesz biura do wynajęcia o wysokim standardzie, idealne do pracy nie tylko dla freelancerów.

Podsumowując biura serwisowane polecałbym w przypadku osób ceniących sobie ciszę i spokój, potrzebujących własnego miejsca do pracy w którym mogą zostawić swoje rzeczy aby nie martwić się że przypadkiem zapomną zabrać je z domu. Natomiast biura coworkingowe to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli szukasz przestrzeni do pracy na godziny oraz chcesz nawiązywać nowe znajomości towarzyskie z inspirującymi ludźmi oraz biznesowe z klientami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here