Wypożyczalnie samochodów

2019-05-07

Wypożyczalnie samochodów


Chyba każdy słyszał o wypożyczeniu samochodu na ważną okazję (np. wesele lub studniówka). Istnieją również wypożyczalnie, które zajmują się samochodami dostawczymi. Mają w swoim asortymencie wiele różnych modeli, które można wypożyczyć na pewien okres czasu. Wystarczy poszukać w Internecie wypożyczalnia samochodów dostawczych warszawa https://www.duzapaka.pl/ i możemy się przekonać, że ofert jest wiele. Jak to działa? Czy jest to opłacalne? Jakie są warunki wypożyczenia samochodu? Istnieje wiele pytań i postaramy się na nie odpowiedzieć.Warunki wypożyczenia samochodu


Wypożyczyć samochód dostawczy może zarówno firma i osoba prywatna. Przedsiębiorstwa mają nieco łatwiejszą sytuacje przy wypożyczeniu samochodu, ponieważ nie każdy z nas może sobie wypożyczyć busa. Wymogiem jest posiadanie prawa jazdy kategorii B oraz odpowiedniego stażu za kierownicą. W różnych firmach oferujących wypożyczenie “dostawczaków” wymogi są inne, lecz każda wymaga, aby kierowca był choć trochę doświadczony. Dodatkowo wypożyczalnia samochodów dostawczych warszawa prosi o dowód tożsamości oraz często kartę kredytową. Wszystko to po to, aby w razie wypadku, który spowodowaliśmy, firma nie była stratna. Musimy pamiętać, że auta wypożyczane są nowe i zawsze w pełni sprawne. Dlatego też powinniśmy je szanować najlepiej jak umiemy.Plusy i minusy


Wszystko ma swoje wady i zalety. Jedną z zalet z pewnością jest szybkość dostarczenia nam samochodu. Często parę minut po zamówieniu samochód jest już w drodze do nas. W dodatku samochód dostawczy jest bardzo przydatny przy różnego rodzaju przeprowadzkach. Jeśli mamy przyjaciół lub rodzinę chętną pomóc nam, to po co płacić za ekipę od przeprowadzek skoro można wypożyczyć samego busa. Jest to zawsze zaoszczędzenie paru złotych. Przydatne jest to również przy długich podróżach, ponieważ nowoczesne busy są bardzo wygodne dla pasażerów i kierowcy, więc idealnie sprawdzają się w dalekich trasach.


Niestety minusy również istnieją. Wypożyczalnia samochodów dostawczych warszawa ma dostęp do naszej karty kredytowej, więc może nam policzyć za każdą szkodę, którą spowodujemy. Mandat również sami płacimy, lecz jest to akurat normalne. Często wymagane również jest, aby odstawić samochód z pełnym bakiem, a busy mają dość spory bak, więc koszt samego wypożyczenia to nie wszystko. Musimy doliczyć paliwo i ewentualne szkody, które wyrządzimy. W przypadku, kiedy spowodujemy wypadek, to my jesteśmy obarczani kosztami naprawy.


Czasami po prostu musimy wypożyczyć samochód. Nie powinniśmy bać się tego zrobić, ponieważ wszystkie wyżej wymienione wady to dość czarny scenariusz tego, co mogłoby się stać. Jest to idealne rozwiązanie, kiedy “na gwałt” potrzebujemy samochodu dużych gabarytów.