Wirtualne biuro w Warszawie

2019-04-08

Wirtualne biuro w Warszawie http://biurokamienica.pl/wirtualne-biuro-warszawa-srodmiescie/ – tysiące wyszukiwani na ten temat świadczy o ogromnym zainteresowaniu tematyką. Pytanie jednak, komu zależy na wynajmowaniu wirtualnych biur w centrum Warszawy?


Od wielu już lat stolica jest opanowana w głównej mierze przez wielkie korporacje i światowe marki. Ciężko wybić się jakiemuś lokalnemu biznesowi, nawet jeśli pomysł wydaje się trafiony. Przez lata wszelkie próby rozkręcania firm były brutalnie deptane przez warunki cenowe w Warszawie. No bo w końcu, kto mógł sobie pozwolić na wynajęcie, nawet na obrzeżach Warszawy, biura w którym mógłby umieścić swoją siedzibę firmową. Nie mówiąc już nawet o założeniu swojego przedsiębiorstwa pod adresem znajdującym się w Centrum, Śródmieściu czy na Mokotowie. Przez lata marzenia o czymś takim były dla zdecydowanej większości mrzonkami. Wszystko jednak zaczęło się zmieniać w ostatnich latach, gdy na popularności zaczęły zyskiwać oferujące konkurencyjne ceny, tak zwane biura wirtualne, mnożące się we wszystkich częściach Warszawy: od Pragi, przez Śródmieście po Mokotów. Młodzi przedsiębiorcy szybko zorientowali się w korzyściach, jakie płyną z tego typu rozwiązania. Za stosunkowo niewielkie pieniądze (obecnie można już wynająć wirtualne biuro za cenę mniejszą, niż 30 złotych!), można było kupić sobie namiastkę pełnoprawnej siedziby firmy. Nawet jeśli lokując przedsiębiorstwo w centrum, w rzeczywistości praca odbywała się w zupełnie innej części Warszawy, na przykład na Pradze, po drugiej stronie Wisły.


Także sprytni deweloperzy (jak zwykle zresztą) zwietrzyli tym nowym trendzie szansę na łatwy zarobek, oferując coraz bardziej konkurencyjne ceny. Jak grzyby po deszczu, wyrastają w chwili obecnej w Warszawie kolejne oszklone biurowce, z których część jest przeznaczona wyłącznie na potrzeby wirtualnych biur, które można później wynajmować zainteresowanym rozkręcaniem swoich biznesów. Wystarczy wyszukać w internecie zagadnienia wirtualnych biur, a wyskoczą nam takie miejsca, ulokowane w centrum miasta, jak Tower Office, czy City Office, które wbrew ekskluzywnej nazwie wcale nie mają wygórowanych cen najmu. Są to lokacje celowo stworzone, aby znajdowały się w nich wirtualne siedziby coraz większej liczby przedsiębiorstw.


Na tej nowej formie działalności, jak widać korzystają zarówno firmy – zwłaszcza te mniejsze, dopiero rozwijające się, jak i deweloperzy. Korzyści są więc wzajemne. Być może ktoś pomyślały, że zlokalizowanym w Centrum, czy na Domaniewskiej korporacjom ta nowość jest nie w smak. Wydaje się jednak, że przynajmniej na razie, wielkie firmy nie odczuwają presji ze strony mniejszych podmiotów i nie zwracają większej uwagi na zagadnienie wirtualnych biur rozsianych po całej Warszawie, które każdego dnia kuszą kolejnych klientów cenami i atrakcyjnymi lokalizacjami w centrum Warszawy. Pozostaje obserwować, w jakim kierunku potoczy się rozwój tej gałęzi biznesowej.