Przedszkola Wilanów, czyli jak wybrać to właściwe

2019-04-12

Zosia ma ja już trzy i pół roku a jej rodzice zastanawiają się nad posłaniem jej do przedszkola. Nie są jednak pewni czy to odpowiedni moment. Postanowili jednak przygotować swoją pociechę do adaptacji w nowym miejscu, czyli chodzi tutaj o przedszkola Wilanów.


W tym celu regularnie zwiększali długość swoich nieobecności w domu, aby ułatwić późniejsze rozstanie kilka godzin, zwłaszcza w początkowym okresie przyzwyczajania się dziecka do samodzielności oraz nowego środowiska. Zosia samodzielnie potrafi już korzystać z nocnika, co stanowi dowód, że może zacząć chodzić do przedszkola. Jest wygadaną trzylatką, dlatego rodzice wierzą, że łatwo nawiąże kontakt z rówieśnikami. Uwielbia bawić się swoimi zabawkami, dlatego rodzice Zosi postanowili nauczyli ją dzielić się rzeczami. Jednak w dalszym ciągu niepewność powoduje w nich wybór odpowiedniego przedszkola.


Jak wybrać właściwe przedszkole na Wilanowie?


Jak mówią rodzice Zosi, podczas wpisywania w przeglądarce frazy „przedszkola warszawa wilanów”, dostępnych jest wiele miejsc. Jednak nie są pewni, w jaki sposób wybrać to właściwe. W pierwszej kolejności sprawdzają miejsca w pobliżu pracy i zamieszkania, aby ułatwić codzienne odprowadzanie i odbieranie dziecka z przedszkola. Ważne jest dla nich, aby przedszkole było w spokojnej okolicy, otoczonej zielenią, a sale były przestronne i dobrze oświetlone.


Dbają o zdrowie swojej córki oraz jej dietę, dlatego interesuje ich, w jaki sposób przyrządzane są posiłki. Pragną uzyskać wiedzę na temat miejsca ich przygotowania, a także w przypadku kiedy przedszkole korzysta z usług cateringowych firmy zewnętrznej, w jaki sposób posiłki są przewożone oraz odgrzewane. Muszą pamiętać, aby poinformować personel o alergii Zosi na niektóre produkty spożywcze.


Celem sprawdzenia miejsc, które w szczególności zwróciły ich uwagę, umawiają się na spotkania zapoznawcze, w ciągu których Zosia spędzi kilka godzin w grupie przedszkolaków, w którą będzie mieć późniejsze zajęcia. Dzięki temu będą mogli zapytać Zosię o jej wrażenia, liczy się dla nich przede wszystkim komfort dziecka. Dodatkowo mają możliwość sprawdzenia sposób edukowania dzieci. Prześledzenia planu dnia oraz dostępnych w trakcie niego zajęć dodatkowych. W szczególności interesują ich języki obce oraz zajęcia sensoryczne. W związku z czym warto jest zdecydować się na przedszkola na terenie Warszawy, a dokładniej mówiąc przedszkola Wilanów http://www.babyenglish.edu.pl/.


Podczas wizyty w przedszkolu mogą sprawdzić poziom bezpieczeństwa, porozmawiać przez chwilę z opiekunami przedszkolnymi, a także zapoznać się z harmonogramem uroczystości, który zbliża do siebie społeczność przedszkolną. Obok zajęć edukacyjnych, chcą, aby ich dziecko miało również możliwość zabawy oraz drzemki, które wpływają na jej nastrój. Wszystkie te elementy stanowią ważne kryterium podczas dokonywania wyboru, a rodzice Zosi chcą mieć pewność, że dołożyli wszelkich starań, by wybrać właściwe miejsce dla swojej córki. Przecież to właśnie tam będzie uczyć się nawiązywania relacji, współpracy z innymi dziećmi, a także samodzielności.