Klasyczne okucia do drzwi

2019-01-09

Klasycznie okucia dedykowane drzwiom zewnętrznym i wewnętrznych charakteryzują się przede wszystkim tym, że są wytwarzane w bardzo różnych stylach, zachowując często zbliżony kształt tego typu elementów. Tego rodzaju okucia drzwiowe dedykowane są konkretnym rodzajom skrzydeł drzwiowych produkowanych z materiałów cięższych i lżejszych. Im cięższa i większa konstrukcja drzwi, tym okucia muszą być wytrzymalsze, wyprodukowane z bardziej solidnych oraz trwałych materiałów.

 

Szeroka gama asortymentu w formie okuć drzwiowych stanowi możliwość wyboru takich okuć, które odpowiadają charakterowi wnętrza zaprojektowanego wewnątrz budynku, także stylowi obranego względem wykończenia zewnętrznej części budowli. Pośród produktów dedykowanych drzwiom balkonowym, mieszkaniowym, klatkowym i zewnętrznym odnajdziemy zarówno klamki, bez których funkcjonalność drzwi zewnętrznych czy wewnętrznych nie byłaby wręcz możliwa, zawiasy, na których trzymają się skrzydła drzwi, jak również szereg innych okuć wykorzystywanych w produkcji elementów wykończeniowych.

 

Okucia do drzwi http://www.agas.pl/ przesuwnych

Okucia do drzwi przesuwnych są bardzo charakterystyczne. Różnią się znacznie od klasycznych okuć drzwiowych ze względu na swoją odrębność. Pośród tego rodzaju okuć odnajdziemy przede wszystkim okucia do drzwi mniej typowe. Nie odnajdziemy również w nich typowych dla drzwi zawiasów, na których trzymają się skrzydła drzwi. Nie ma również klasycznych klamek dzięki którym można zamykać i otwierać drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne, montowane chociażby w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach w blokach. Jednak zamiast tego rodzaju okuć mamy chociażby uchwyty, za pomocą których przesuwamy drzwi w jedną lub w drugą stronę, w zależności od typu ich montażu. W takich drzwiach można również odnaleźć wózki na rolkach umożliwiające bezproblemowe przesuwanie szklanych tafli, elektro-zaczepy lub innego typu zaczepy czy zamki drzwiowe.

 

Okucia do drzwi balkonowych

Drzwi balkonowe są bardzo specyficzne. Jednak działają na podobnej zasadzie jak klasyczne drzwi mieszkaniowe. Tak więc wyposażone są w klamki do otwierania i zamykania drzwi, jak również w zintegrowane zawiasy, na których się trzymają i jakie umożliwiają ich otwieranie. To, co odróżnia tego typu drzwi balkonowe to fakt, że raczej nie stosuje się w nich zamków na kluczyk.

 

Okucia do drzwi drewnianych

Okucia do drzwi drewnianych ze względu na większy ciężar materiału, jakim jest drewno muszą być znacznie wytrzymalsze. Bardzo często są to okucia, szczególnie jeśli chodzi o zawiasy, produkowane z mocniejszych i trwalszych surowców, jakie są w stanie udźwignąć ciężar, jak również pełnić doskonale swoją funkcję przez lata. Zawiasy, klamki oraz zamki do drzwi drewnianych nie stanowią problemu przy wyborze. Jest bowiem tak zróżnicowana oferta względem nich, że każdy może pokusić się o wyposażenie, jakie odpowiada bez problemu gustowi oraz stylowi preferowanemu przez nabywcę. Raczej nie stosuje się przy drzwiach drewnianych elektro-zaczepów, tak nowoczesne rozwiązanie jest stosowane stosunkowo rzadko i raczej występuje przy produkcji drzwi szklanych i znacznie lżejszych.