Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów?

2019-01-11

Wypożyczalnie samochodów stały się w ostatnich latach naprawdę popularne. Jeśli potrzebujemy samochód tylko sporadycznie, zupełnie bez sensu jest opłacanie wysokiego ubezpieczenia każdego roku. Po czym jednak poznać, że warto zaufać danej wypożyczalni? Czy wystarczy wpisać w Google “wypożyczalnia samochodów modlin http://www.4rent.waw.pl“ i kliknąć w pierwszy wynik? Niekoniecznie. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów.


Niezależnie od tego, czy chcesz wypożyczyć auto dla firmy na dłużej, czy też potrzebujesz samochodu na krótkie wakacje, musi ono spełniać pewne kryteria. Co zatem wziąć pod uwagę, gdy każda wypożyczalnia samochodów kreuje się na tę najlepszą? Nie daj się oszukać, sprawdź szczegóły.


Jakość oferowanej floty


Pamiętaj, że jakość samochodu to twoje bezpieczeństwo. Zanim więc wybierzesz konkretne miejsce z długiej listy znalezionej w Internecie pod hasłem “wypożyczalnia samochodów modlin”, upewnij się, że dana wypożyczalnia dysponuje naprawdę sprawdzonymi i dobrej jakości pojazdami. Weź pod uwagę to, że użytkownicy wypożyczonych aut zdecydowanie mniej o nie dbają niż o swoje. Dowiedz się, kiedy wypożyczany samochód miał ostatni przegląd i wczytaj się w szczegóły. Pamiętaj, że masz prawo wglądu w takie informacje i jeśli dana wypożyczalnia aut nie chce dać ci do nich dostępu, nie jest godna twojego zaufania i lepiej udać się do konkurencji.


Umowa

Być może właśnie przewracasz oczami, bo przecież doskonale wiesz, że umowę należy czytać bardzo dokładnie. Lepiej jednak przypomnieć o raz za dużo niż o raz za mało. Dużo osób w ogromie proponowanych pod hasłem “wypożyczalnia samochodów modlin” firm wybiera po prostu zupełnie losowo, nie wnikając w szczegóły. Tymczasem niejedna wypożyczalnia samochodów stosuje nieuczciwe triki, dopisując w umowie np. konieczność odstawienia samochodu w zupełnie innym mieście niż to, w którym zostało wypożyczone. Upewnij się również, że w umowie wpisany jest dokładnie ten samochód, który chcesz wypożyczyć. Lepiej zachować czujność.


Legalność firmy

W czasach, kiedy wypożyczanie aut stało się czymś popularnym, oszuści korzystają z faktu, że wszyscy żyjemy w pędzie i nie mamy czasu na to, by sprawdzać wszystko dokładnie. A jeśli wynajmiesz samochód od firmy, która tak naprawdę nie istnieje, nie przysługują ci żadne prawa w razie jakichkolwiek problemów. Upewnij się, że firma naprawdę istnieje - sprawdź ją w KRS albo CEIDG. To bardo łatwe, masz do tego dostęp przez Internet.


Opinie innych użytkowników

Wypożyczalnia samochodów pod tym kątem nie różni się od wszystkich innych firm, których rzetelność sprawdzają właśnie klienci. Dlatego jeśli wiesz, że twój znajomy korzystał kiedyś z wypożyczalni, zapytaj o jego wrażenia. Jeśli nie znasz nikogo takiego - skorzystaj z Internetu. Znajdziesz w nim mnóstwo specjalnych rankingów, w których poprzedni klienci oceniają i komentują usługi oferowane przez daną firmę. Może to być dla ciebie bardzo pomocne przy ostatecznym wyborze.


To jedynie kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej wypożyczalni. Jedno jest pewne - nigdy nie możesz korzystać z firmy wybranej losowo.